Facebook Hesap Koruma Yöntemleri

Facebook Hesap Koruma Yöntemleri

İnternette kimlik uygulaması artık Facebook hesabı ile tanımlanmaktadır. Facebook hesabının güvenliği de bu anlamda önem taşımaktadır. Facebook hesap koruma yöntemleri ile hesabınızın güveliğini sağlamanız mümkün. Facebook hesabınızı sadece 9 adımda güvenli hale getirebilirsiniz.

Güvenlik Adımları

  1. Facebook hesabınızın da bulunan gizlilik ayarları ilk adımdır. Bu anlamda gizlilik ayarı bölümünde paylaşımlarınız ve bilgileriniz hakkında sizin istekleriniz söz konusu olur. Bu alanda 3 adımda kontrolleriniz yapılabilir.
  2. Güvenlik kontrollü olarak anılan yeni bir araç bulunuyor. Bu sayede Facebook hesabınıza ulaşılmak istendiğinde sinyal almanız mümkündür.
  3. Giriş uyarı sistemi başka bir cihazdan hesabınıza giriş yapılmak istendiğinde devreye giren bir güvenlik sistemidir. Bu sayede Facebook hesabınıza her hangi başka bilgisayardan giriş yapılacağı zaman e postanıza gelen uyarı ile açılması için onay istenecektir.
  4. Facebook hesabınızdan güvenlik ayarlarına giriş yaparak bu alanda güvenilir kişiler listesine arkadaş ekleyebilirsiniz.
  5. Kimlerin sizi arkadaş olarak ekleyebileceğine dair olan uygulama alanını kontrol edin. Bu alanda yer alan size kimlerin arkadaşlık gönderebileceği bölümünde yer alan arkadaşlarımın arkadaşları ve buna benzer önermelerden bu ayarı denetlemeniz mümkün.
  6. Facebook paylaşımlarınızı kimlerin görebileceğinizi de paylaşım yaptığınız anda belirleyebilirsiniz. Bu alanda yer alan herkes, arkadaşlarım, aile ve buna benzer seçenek bulunan kişiler ile paylaşım yapabilirsiniz. Ayrıca özel klasörlerde oluşturarak bu alanda sadece onların görmesi için bu alanı da işaretleyebilirsiniz.
  7. Güvenlik ayarlarından ayrıca uygulama şifresi de belirleyebilirsiniz. Güvenlik ayarı bölümünde bulunan uygulama şifresi alanına girerek şifrenizi belirleyebilirsiniz.
  8. Hareket dökümlerinizi kontrol edebilirsiniz. Bunun için kapak fotoğrafının altında bulunan hareket döküm bölümüne tıklamanız yeterlidir.
  9. Uygulamalara; Facebook hesabınızı kullanarak üye olmanız mümkündür. Kullanmadığınız uygulamaları bu alandan silebilirsiniz.